Baza artykułów

Najlepsza pożyczka na raty do 10 000 zł – wybieramy!

Coraz więcej firm pozabankowych umożliwia zaciągnięcie pożyczki na kwotę do dziesięciu czy nawet piętnastu tysięcy złotych. W takich przypadkach zostaje również wydłużony okres spłaty – najczęściej wynosi on od kilku miesięcy do trzech lat. Sprawdźmy, jakie firmy posiadają w swojej ofercie pożyczki tego typu.

Z ofert firm pozabankowych korzysta coraz więcej osób. Klienci zainteresowani krótkoterminowymi pożyczkami na niewielkie kwoty (do 6 000 zł) zazwyczaj wybierają tzw. pożyczki chwilówki. Dla osób, które potrzebują jednak pożyczyć dużo więce (np. 10 000 zł)j, przygotowano specjalną ofertę pożyczek ratalnych. Tak wysokich zobowiązań nie da się bowiem spłacić w 30 dni. Dlatego też okres spłaty w pożyczkach ratalnych wynosi nawet kilka lat.

Porównanie ofert

Zdobycie pożyczki z opcją spłaty w ratach w firmach pozabankowych jest bardzo proste. Wystarczy porównać oferty (np. na podstawie gotowych rankingów), wybrać pożyczkodawcę, wypełnić wniosek zamieszczony na jego stronie internetowej, potwierdzić swoją tożsamość i poczekać na decyzję pożyczkodawcy. Cały ten proces zajmie raptem kilkanaście minut. A jeśli dany pożyczkodawca zgodzi się pożyczyć nam pieniądze, gotówkę możemy mieć na koncie jeszcze tego samego dnia.

Jeśli natomiast z jakiegoś powodu wolelibyśmy zamiast przelewu inną formę wypłaty gotówki, do wyboru mamy jeszcze opcję dostarczenia czeku przez kuriera lub możliwość bezpośredniego odbioru pieniędzy na poczcie. Firmy pozabankowe pod tym kątem są bardzo elastyczne, dlatego bez problemu znajdziemy pożyczkę odpowiadającą naszym potrzebom.

Gdzie wziąć pożyczkę do 10 000 zł?

W poszukiwaniu firm pozabankowych z opcją pożyczki na raty, założyliśmy, że chcemy pożyczyć 10 000 zł. Oto pożyczkodawcy gdzie na przystępnych warunkach możesz otrzymać właśnie taki kapitał:

  • 10 000 zł to maksymalna pożyczka w Wonga. Spłatę takiego zobowiązania możesz rozłożyć na okres od dwóch do nawet dwudziestu czterech miesięcy. Minimalny wymagany wiek klienta w tym wypadku musi wynosić min. 18 lat.
  • Kolejną firmą udzielającą pożyczki na raty jest Zaplo.pl. U tego pożyczkodawcy możliwe jest zaciągniecie pożyczki w wysokości do dziesięciu tysięcy złotych na okres od trzech do trzydziestu sześciu miesięcy. Z oferty mogą skorzystać osoby w wieku od 21 do 70 lat.
  • Firma SuperGrosz umożliwia pożyczenie nawet dziesięciu tysięcy złotych z opcją spłaty do 48 miesięcy. Jeżeli jednak wrócimy do firmy po kolejną pożyczkę, dopuszczalna kwota zobowiązania będzie wynosiła już 15 000 zł. Z oferty tej firmy mogą skorzystać osoby, które mają więcej niż 21 lat.
  • Ciekawą ofertę ma firma Hapi Pożyczki, gdzie bez problemu pożyczymy zarówno 10 000 zł, jak i 15 000 zł. Dopuszczalny okres spłaty takiego zobowiązania wynosi natomiast 36 miesięcy. Marka Hapi Pożyczki akceptuje różnorakie źródła dochodów, a minimalny wiek to zaledwie osiemnaście lat.
  • Firma Rapida pożyczy nam natomiast nawet 25 000 zł na trzy lata, o ile zapewnimy mamy nie mniej niż 18 lat i znajdziemy osobę, która poręczy taką pożyczkę.
  • 10 000 zł bez problemu pożyczymy w InCredit. Zobowiązanie to można natomiast spłacać w miesięcznych ratach przez dwa lata. Oferta przeznaczona jest dla osób w przedziale wiekowym od 20 do 70 lat.
  • W firmie Mondeo także można pożyczać nawet do dziesięciu tysięcy złotych z opcją spłaty przez dwa lata. Minimalny wiek klienta w tym wypadku wynosi natomiast osiemnaście lat.
  • W Provident maksymalna kwota pożyczki wynosi 15 000 zł. Z oferty tej można skorzystać online lub sięgając po usługi doradcy. W zależności od wybranego rodzaju pożyczki, spłata zobowiązania w tej firmie odbywa się w ratach tygodniowych bądź miesięcznych.