Baza artykułów

Pożyczka dla Ukraińców

Pożyczka online dla Ukraińców – najważniejsze informacje

W Polsce oficjalnie jest około 300 tysięcy obywateli Ukrainy, jednak nieoficjalnie mówi się, że ta liczba może dochodzić nawet do miliona. Niektórzy Ukraińcy przyjeżdżają wyłącznie w celach zarobkowych, inni wiążą z krajem nad Wisłą całe życie. Czy mają dostęp do wszystkich produktów bankowych? Czy np. pożyczka online dla Ukraińców to zadanie do zrealizowania?

Pożyczka online to produkt finansowy, udzielany przez Internet. Może udzielić go bank lub firma pozabankowa i nie ma charakteru celowego. To oznacza, że pieniądze można wydać zgodnie z własnym widzimisię np. na wycieczkę czy spłatę bieżących rachunków. Czy obywatele Ukrainy mogą w Polsce otrzymywać takie pożyczki?

Czy pożyczka online dla Ukraińców jest możliwa?

Okazuje się, że dostęp do produktów bankowych i pozabankowych dla obywateli Ukrainy nie jest bardzo skomplikowany i wystarczy spełnić kilka warunków, aby skutecznie ubiegać się o środki. Przede wszystkim, niezależnie czy chodzi o pożyczkę online czy nie, osoba z Ukrainy musi wykazać się pozwoleniem na pracę i kartą stałego pobytu. Dla Ukraińców to dokument tożsamości, którym mogą posługiwać się w Polsce. Jeżeli osoba z Ukrainy ma zamiar przebywać u nas dłużej, ma być może również numer PESEL i takim też może się posługiwać.

Co z umową o pracę? Najlepiej, jeżeli taka jest. W przypadku niektórych pożyczek online udzielanych przez firmy pozabankowe, nie jest wymagane przedstawianie dochodów, stąd być może nie będzie konieczne pokazywanie zatrudnienia. Zawsze warto mieć jednak zaświadczenie o dochodach i dłuższą umowę o pracę, bo da to otwarty dostęp do bardziej korzystnych produktów finansowych.

Warunek konieczny – zarabianie w złotówkach!

Co ważne, obywatel Ukrainy musi uzyskiwać dochód w walucie polskiej. Jeżeli jest więc zatrudniony na terenie RP, jednak przez firmę z Ukrainy i to od niej dostaje pensję w hrywnach, ciężko będzie otrzymać pożyczkę – niekiedy nawet online. W niektórych przypadkach będzie to nawet praktycznie niemożliwe.

Poza jednak tą sytuacją (oraz pobytem nielegalnym, na czarno, bez pozwolenia na pracę lub innych dokumentów uprawniających do pobytu w Polsce przez dłuższy czas) nie będzie problemu z otrzymaniem dostępu do szeregu produktów bankowych na terenie Polski. Pożyczka online dla Ukraińców może przybierać wprawdzie różne formy i nie zawsze będzie tak atrakcyjna jak dla Polaków (np. krótszy czas spłaty zobowiązania dostosowany do czasu pozwolenia na pracę), jednak zawsze może pomóc w trudnych sytuacjach finansowych, gdy np. pracodawca ma problemy z płatnością i ją opóźnia.

Pamiętajmy też, że banki idą na rękę osobom, które pochodzą z Ukrainy czy Rosji i chcą na stałe osiąść w naszym kraju. Pojawiają się wersje aplikacji bankowych w językach naszych wschodnich sąsiadów. To zdecydowanie ułatwia dostęp do wszystkich produktów finansowych, w tym właśnie pożyczki online dla Ukraińców. Dlaczego? Banki zdają sobie z potencjału zagranicznych pracowników i chcą mieć w nich zaufanych klientów, współpracujących przez długi czas.